Merkwart Krisztián: a zöld felületek növelésére van szükség városunkban

Budapest és az autópályák közelsége, a csak néhány kilométernyire működő szemétégető és salaklerakó miatt Fót folyamatosan veszti el kiváló környezeti adottságait és inkább kezd hasonlítani egy belvárosi kerületre, mint egy tiszta levegőjű agglomerációs városra. Sajnos a brutális mértékű átmenő forgalom is csak ront ezen a helyzeten, ezért a zöld felületek növelésére van szükség városunkban – írja a 2151 – Helyi Közéleti Portálhoz eljuttatott közleményében Merkwart Krisztián, a Jobbik fóti elnöke, és önkormányzati képviselője.

Környezetünk óvása, életminőségünk javítása érdekében a Jobbik helyi szervezete  augusztus 30-án hivatalosan is kezdeményezte a Fatestvér Programhoz történő csatlakozást. A program keretében el kívánjuk érni, hogy minden újszülött gyermek után járjon a szülőknek egy facsemete, melyet Fót közterületén ültetnek majd el – olvasható a képviselő közleményében.

Természetesen kezdeményezésünk jelképes is, hiszen, ahogy egy görög közmondás tartja: „Egy társadalom akkor válik naggyá, amikor idős emberek fákat ültetnek, tudván, hogy soha nem fognak az árnyékukban ülni” – zárja közleményét Merkwart Krisztián.

Ugyanakkor a hétvégén a Fóti Közszolgáltató Kft. is közzétett egy bejegyzést a legnagyobb közösségi oldalon egy hasonló kezdeményezésről, tervről, mely szerint 2018-ban a Fáy présházhoz vezető út lenne a Születés – sétány, ahol a fóti lakosú újszülötteknek a Fóti Közszolgáltató Kft. kertészmérnöke javaslatára 1-1 diófát ültetnének, amely fasor közel 100 évig díszíthetné a környéket. A cég jövőre a Fáy sétány fásítása mellett a fóti főutak fásítását, árnyékolását, “klimatizálást” is tervezi megvalósítani.


Hirdetés


 
 
 


Kapcsolódó írások:

A 2151 - Helyi Közéleti Portál sütiket (az eszközön elhelyezett kisméretű szöveges fájlokat) és hasonló technológiákat használ a portál szolgáltatásainak biztosításához és a látogatottság elemzéséhez szükséges adatok gyűjtéséhez, amelyet Ön az oldal használatával elfogad. További információk

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close